Co nowego?

Ruszyła strona internetowa dla Projektu Predefiniowanego „Przeciwdziałanie przemocy wobec osób starszych i niepełnosprawnych” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Sprawiedliwość”.

Strona ma na celu budowanie świadomości, czym jest przemoc wobec osób starszych i niepełnosprawnych, jaka jest skala tego zjawiska oraz jak można jej przeciwdziałać. Osoby doznające przemocy, świadkowie przemocy oraz osoby przemoc stosujące znajdą na stronie informacje dotyczące dostępnego wsparcia oraz służb, które mogą go udzielić.

Strona będzie też przydatnym źródłem informacji dla profesjonalistów udzielających wsparcia osobom doznającym przemocy – znajdą na niej m.in. informacje o stanie badań nad zjawiskiem przemocy w rodzinie, aktualnych przepisach oraz dokumenty pomocne w trakcie realizacji działań pomocowych.

Strona będzie też pełniła funkcję źródła informacji na temat Projektu Predefiniowanego „Przeciwdziałanie przemocy wobec osób starszych i niepełnosprawnych” oraz na temat działań realizowanych w jego ramach.

Projekt ten jest współfinansowany z Funduszy Norweskich.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce prywatności.